Zázvorový sirup - Ginger syrup

11. november 2012 at 14:38 | Bonnie |  Food

Takže jsem si pro vás připravila recept na zázvorový sirup. Přichází zima a všem nám příjde vhod, zvláště až nám bude zima, nebo příjde kašlíček a rýmička. Je to velmi jednoduché, takže se toho nebojte. A ani se nebojte koupit si zázvor, jeden středně velký kořen výjde kolem desetikoruny (já ho kupuji většinou v ceně 42Kč/Kg).

Ingredience:
Středně velký až velký zázvor ( 200g)
půl litru vody
kilo cukru


Kilo cukru se může zdát moc ale pro správnou konzervaci by se měl dodržet poměr voda cukr 1:2. Navíc pak bude mít víc sirupovou konzistenci.

Postup je následující: Zázvor oloupeme (jde to i škrabkou) a nakrájíme na tenší kolečka (3mm max) a nebo celý zázvor naškrábeme škrabkou na plátky. Dáme vařit vodu i s cukrem a zázvorem. Ve škole nás učili - studená voda - dobrý vývar, teplá voda - dobré maso. S tímto je to podobně. Až se voda začne vařit ztlumte jí, aby jen lehce probublávala a vařte ji tak dlouho dokud vás nebude lehce pálit. Dávejte si pozor, ať to vážně nepřeženete, protože to je pak sirup moc štiplavý a když si k tomu připočtu, že mě škrábe v krku, tak je to vražedná kombinace. Prostě ochutnávejte. Mám ozkoušeno, že je to však minimálně půl hodiny, někdy jsme zázvor vařili i několik hodin, ale to jsme nedělali sirup ale jen odvar, aby jsme si vypálili bacily.
Mezitím si vyvařte ve vodě zavařovací skleničky (od přesnídávek a malé majonézy jsou nejlepší). Sirup do skleniček nalévejte co nejteplejší (přes sítko) a pozor, nenechte skleničky vychladnout, mohly by popraskat. Zavřete, otočte a otočené nechte vychladnout.

Tento sirup skladujte v suchu a temnu, někde ve skříni, nemusí být v lednici. Bohužel zatím nemám odzkoušeno jak dlouho vydrží, zavařeniny ale vydrží věčně. Někdo radí před otevřením poklepat na víčko, pokud vydává dutý zvuk, pak je vše v pořádku.

Poznámky:
1. Zbylý zázvor rozložte na plech a nechte vyschnout. Můžete jej ještě poprášit cukrem kdyby příliš lepil - Voala - Kandovaný zázvor.
2. Zázvor si můžete při vaření dochucovat, například pomeranči, citrony, skořicí, hřebíčkem, nebo si zavařte jogi tea. Fantazii se meze nekladou.
3. Sirup používám jako sladidlo do čaje, nebo si ho dávám při nemoci na lžičce, ale bacha, občas je to vážně síla!
4. Někde jsem viděla použití zázvorového sirupu místo šťávy. Nemám ale odzkoušené jak by to mohlo chutnat.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kancelářská krysa z velkoměsta Kancelářská krysa z velkoměsta | 12. november 2012 at 19:13 | React

Domácí zázvorový sirup se sodovkou a citronem vyrobí tu nejlepší zázvorovou limonádu co jsem kdy měla....

2 Majda Majda | Email | Web | 27. september 2013 at 11:39 | React

Dík za skvělý recpt, v tomhle počasí se bude hodit.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement